Jak zapobiegać wzrostowi trawy między kostką brukową?

Kostka brukowa to popularne i skuteczne rozwiązanie do tworzenia chodników i ścieżek spacerowych wokół domu. W przeciwieństwie do innych opcji kostka jest niedroga i łatwa do położenia. Jednak natrętna trawa i chwasty mogą wyskoczyć między kostkami kostki brukowej.

Jest to nie tylko bolesne dla oka, ale także zagraża integralności strukturalnej cegieł. Trawa może wrastać w cegły, wykorzystując włoskowate pęknięcia i powodując ich pękanie. Dlatego musisz podjąć niezbędne środki ostrożności, aby nie dopuścić do wzrostu trawy między cegłami.

Wyeliminuj trawę
Przede wszystkim musisz wyeliminować trawę lub chwasty rosnące obecnie między cegłami. Jedynym całkowicie naturalnym rozwiązaniem jest wlanie wrzątku między cegły. Wrząca woda jest bezpieczna, nie pozostawia toksycznych osadów i działa dobrze na wszystkie rodzaje traw i chwastów. Pamiętaj tylko, aby zachować szczególną ostrożność podczas nalewania, ponieważ nie chcesz się poparzyć.

Innym pomysłem jest rozpylenie roztworu octu, soli i płynu do naczyń między cegłami. Ocet i mydło zabijają trawę, a mydło sprawia, że ​​się klei. Możesz nawet dodać trochę barwnika spożywczego, aby pamiętać, że jest to herbicyd domowej roboty, a nie tylko woda.

Mycie ciśnieniowe
Po usunięciu trawy i chwastów należy umyć kostkę brukową pod ciśnieniem, aby usunąć nadmiar materiału. Zaleca się stosowanie najniższego możliwego ustawienia ciśnienia, ponieważ powinno to wystarczyć w większości przypadków. Mycie ciśnieniowe pomaga stworzyć czystszą powierzchnię, jednocześnie zniechęcając trawę i chwasty do ponownego odrastania.

Zaimpregnuj kostkę brukową
Ostatnim krokiem w zapobieganiu wzrostu trawy i chwastów między cegłami jest zaimpregnowanie kostki brukowej. Dopóki cegły będą całkowicie uszczelnione, rośliny nie będą mogły się wyłonić. Możesz odwiedzić lokalny sklep dla majsterkowiczów, aby uzyskać zalecenia dotyczące produktów uszczelniających. Jednak standardowa fuga na bazie lateksu powinna wystarczyć.

Jednak przed nałożeniem fugi należy najpierw oczyścić z brudu lub gruzu między puzlami. Ponownie, mycie ciśnieniowe może pomóc w tym zadaniu, chociaż nadal może być konieczne wykopanie niektórych obszarów za pomocą narzędzia do skrobania. Po oczyszczeniu kostki brukowej nałóż zaprawę między oddzielające je pęknięcia, po czym cegły należy zabezpieczyć przed uciążliwą trawą i chwastami.